Prowadzisz mniejszy sklep osiedlowy, ale chciałbyś by był jak najbardziej nowoczesny i nie miał problemu z klientami? Co zakupić, ile to będzie kosztować i czy to w ogóle się opłaca ? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na nurtujące ciebie pytania.

Wszystkie większe sklepy (takie jak na przykład lidl, biedronka lub merkus), są niezwykle nowoczesne. Klienci coraz częściej wybierają je zamiast mniejszych osiedlowych sklepików. Nie ma się co dziwić, jest tam więcej artykułów, ceny są niższe i wszystko idzie jakoś szybciej i łatwiej. Na potrzeby właśnie tej łatwości zostały wymyślone i są bardzo powszechnie używane kasy fiskalne. W Polsce pierwsza kasa została wprowadzona 11 kwietnia 1994 (po wprowadzeniu podatku VAT). Każdy produkt ma przydzielony kod QR, skanuje się go i wszystko idzie szybciutko. Możliwe, że zamiast kasy fiskalnej używasz drukarki fiskalnej. Jest to mniej nowoczesne rozwiązanie, dlatego że musisz wpisywać tam kod produktu, zamiast tylko zeskanować. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj kasy nie posiada czytnika. Nie uważam jednak, aby korzystanie z drukarki fiskalnej zamiast kasy fiskalnej było złym rozwiązaniem. Jest ona po prostu przystosowana do mniejszych firm, z mniejszą ilością asortymentu i klientów. Jeżeli chodzi o porównanie tych dwóch urządzeń cenowo, nie ma zaskakująco dużej różnicy.

Kosztują one od około 900 do 1500 złotych. Oczywiście kasy fiskalne są raczej droższe ale jest to raczej logiczne i zrozumiałe. Można spokojnie stwierdzić, że klientów przyciąga łatwość, szybkość i nowoczesność zakupów, więc warto zainwestować w nowoczesne wyposażenie twojego sklepiku? Rzeczą która jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna są terminale płatnicze. Od kiedy odchodzi się od płatności gotówką z różnych względów ( jest to wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze), terminal w większych sklepach to standard. Mogłabym pokusić się o stwierdzenie, iż ludzie częściej płacą kartą niż gotówką! Jest to kolejny powód, przez który bankrutują małe sklepiki, można tam płacić jedynie gotówką. Zdecydowanie polecam więc zakup tego urządzenia, klienci będą na pewno chętniej kupowali w twoim sklepie. Z jakimi kosztami musisz się liczyć przy zakupie terminala płatniczego? A teraz najlepsza część możesz go dostać zupełnie za darmo! Wystarczy, że skorzystasz z programu polska bezgotówkowa. Pomaga on mniejszym sklepom, by też miały szanse z większymi przedsiębiorstwami. Możesz dostać od nich darmowy terminal płatniczy a nawet 3, a oto ich warunki:

  • 0 zł za dzierżawę przez rok
  • 0 zł prowizji do obrotu 100 tys.
  • 0 zł za dojazd i instalację
  • 0 zł za szkolenie
  • Nawet 3 darmowe terminale
  • Brak dodatkowych opłat
  • Umowa – 12 miesięcy

Brzmi kusząco nieprawdaż? Jedyne co musisz zrobić to wypełnić krótki formularz na tej stronie: polskabezgotowkowa.pl. Jeśli jednak nie chcesz skorzystać z programu z jakichkolwiek powodów, koszt terminala to około 50 złotych na miesiąc. Wydaje mi się, że nie jest to bardzo duża cena, za tak duże uproszczenie dla klientów.