Coraz więcej osób poszukuje dodatkowego zatrudnienia. Studenci oraz uczniowie szkół średnich chcą dorobić do kieszonkowego, a osoby dorosłe szukają dodatkowego zajęcia, dzięki któremu mogłyby choć trochę podreperować domowy budżet, tak aby bez problemu pieniędzy wystarczało od pierwszego do pierwszego. Dzięki rozwojowi rynku pracy, obecnie nie ma praktycznie żadnego problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia na kilka czy kilkanaście godzin w tygodniu. Gdzie można znaleźć dodatkowe zlecenia?

Ogłoszenia w internecie
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na znalezienie dodatkowego zarobku jest przeglądanie portali ogłoszeniowych w Internecie dotyczących tematyki zatrudnienia. Większość takich witryn posiada zaawansowany system filtrowania ofert pracy, dzięki czemu bez trudu można znaleźć interesujące ogłoszenie. Wyniki wyszukiwania można filtrować między innymi po charakterze pracy – czy ma to być praca weekendowa czy w pełnym wymiarze godzin, rodzaju zatrudnienia – umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, a także po nazwie konkretnego stanowiska. Wiele portali umożliwia również określenie oczekiwanego wynagrodzenia. Oferty pracy codziennie są aktualizowane – chcą otrzymywać bieżące oferty warto zapisać się do newslettera, wówczas na wskazany adres e-mail będą codziennie przychodziły nowe propozycje. Serwisy ogłoszeniowe można wykorzystać także dodając na nich ogłoszenie o tym, że szuka się pracy. Warto napisać w takim ogłoszeniu jak najwięcej szczegółów, aby zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Innym rozwiązaniem, którego warto spróbować chcąc znaleźć dodatkowe zlecenia są agencje pracy tymczasowej. Korzystając z takiej formy zatrudnienia umowę podpisuje się z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Daje to możliwość dogodnego dostosowania grafiku do własnych potrzeb. Można w umowie określić na przykład, że interesuje nas tylko praca weekendowa. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w tygodniu się uczą lub mają inne obowiązki. Warto szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej kilka takich miejsc, aby mieć jak najszerszy obraz dostępnych na rynku ofert.

Dodatkowe zlecenia szukane na własną rękę
Dodatkowego zlecenia można poszukać także we własnym zakresie. Możliwości w tym względzie jest na prawdę dużo. Do kieszonkowego można dorobić na przykład wyprowadzając psy na osiedlu lub robiąc sąsiadom zakupy. Jest to propozycja skierowana głównie do osób które się jeszcze uczą, ponieważ zarobek nie jest w tym przypadku szczególnie wysoki, jednak na początek z pewnością się przyda. Osoby, które pracują na etat i zatrudnione są na umowę o pracę powinny pamiętać o tym, że niekiedy muszą otrzymać od pracodawcy zgodę na podjęcie dodatkowego zatrudnienia. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, zwłaszcza jeżeli dodatkowa działalność nie stanowi konkurencji dla firmy. Praca weekendowa może być doskonałym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a jest to pierwszy krok do pozbycia się ewentualnego zadłużenia.