W życiu zawsze może pojawić się konieczność pozyskania dodatkowych środków finansowych. Powody takiej sytuacji mogą być różne. Niezależnie jednak od powodów zwykle w celu pozyskania dodatkowej gotówki składamy wniosek kredytowy w banku. Jednak zanim się to zrobi warto jest dokładnie wszystkie oferty kredytowe przeanalizować.

Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy zawsze należy przede wszystkim porównać oprocentowanie. Jest to koszt kredytu jaki trzeba będzie spłacić. Co miesiąc dokonując spłaty raty kredytu oprócz samego kapitału spłacamy także odsetki. Ważne jest zatem, aby oprocentowanie kredytu było jak najmniejsze. Bardzo ważna jest także kwestia prowizji jaką bank pobiera za udzielenie kredytu gotówkowego. Pod tym kątem także należy przeanalizować oferty bankowe. Wiedza o wysokości prowizji jest o tyle ważne, gdyż dzięki temu dokładnie wiedzieć będziemy jaka kwota wpłynie na nasze konto. Jeśli bowiem pożyczyć chcemy 10 tys. zł, a kwota prowizji wynosić będzie 500 zł wówczas na nasze konto wpłynie kwota 9500 zł. Spłacić jednak będzie trzeba całą kwotę 10 tys. zł. Dlatego porównanie wysokości bankowej prowizji jest tak ważne.

Wybierając ofertę kredytu gotówkowego ważne jest także w jaki sposób wyglądać będzie rozliczenie z bankiem. Innymi słowy w jakich ratach kredyt będzie spłacany. Najczęściej do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to raty równe, druga to raty malejące. W przypadku pierwszej opcji co miesiąc spłacać będzie równe raty przez cały okres kredytowania. W przypadku rat malejących na początku wysokość raty będzie wyższa, a potem będzie maleć z każdym miesiącem kredytowania. Istotne jest także czy bank daje możliwość bezpłatnej spłaty kredytu wcześniej. Trzeba bowiem wiedzieć, że wiele banku pobiera dodatkową opłatę jeśli klient chce spłacić zaciągnięty kredyt przed terminem. Na to także należy koniecznie zwrócić uwagę.

Oczywiście nie można także zapomnieć o wygodzie. Im łatwiej jest złożyć wiosek kredytowy tym lepiej. Coraz więcej banków oferuje zaciągnięcie kredytu gotówkowego online. Dzięki temu można złożyć wniosek i wszelkie inne potrzebne dokumenty nie wychodząc z domu. Są oczywiście jeszcze i te banki, które wymagają osobistej wizyty w placówce bankowej.

Przed złożeniem wniosku warto jest także poczytać różnego rodzaju fora dyskusyjne w sieci podejmujące tematykę produktów bankowych. Tam wielu użytkowników dzieli się swoimi opiniami na temat współpracy z danym bankiem. Takie informacje także mogą być dla nas bardzo pomoce przy wyborze najlepszej oferty. Jeśli jednak mamy pewne problemy przy wyborze kredytu wówczas rozwiązaniem może okazać się biuro rachunkowe. Tam doświadczeni specjaliści mogą nam doradzić przy wyborze kredytu.

Jak widać czynników jakie należy wziąć pod uwagę zaciągając kredyt jest wiele. Najważniejsze jest jednak to, aby zawsze wnioskując o kredyt być pewnym, że będzie się w stanie spłacić go w terminie. W przypadku opóźnień w spłacie bank zawsze może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Warto na to zwrócić uwagę analizując umowę z bankiem.