Kredyt celowy, to bardzo specyficzny produkt. Jednak nie tylko sam produkt jest specyficzny, bo warunki jego zaciągania również. Musimy niestety zaciągając tego typu zobowiązanie spełnić kilka bardzo istotnych warunków, bo inaczej nie będziemy mogli liczyć na jego zaciągnięcie. Jednak tego typu utrudnienia mają swój cel i zdecydowanie warto mimo to, zainteresować się produktem jakim jest kredyt celowy, bo bywa on zdecydowanie tańszy od kredytu gotówkowego. Finanse są bardzo istotne i jak możemy mieć coś taniej, to z pewnością warto spróbować. Możemy dzięki temu pożyczyć potrzebne nam pieniądze na o wiele korzystniejszych warunkach i zdecydowanie niższą ratą, co jest bardzo istotne.

Na czym polega kredyt celowy

Banki posiadają w swojej ofercie bardzo wiele różnych produktów. Możemy zdecydować się dzięki temu na coś co jest doskonale dobrane i odpowiada nam pod każdym względem. Kredyt celowy jest produktem, który zaciągają osoby, które dokładnie wiedzą na co chcą owe pieniądze przeznaczyć. Musimy pamiętać, że żeby zaciągnąć owe zobowiązanie, to musimy poinformować instytucję bankową już w momencie wysyłania wniosku na co pieniądze zostaną przeznaczone. Jest to bardzo istotne i jak nie wiemy dokładnie na co je wydamy, to lepiej zdecydować się na kredyt gotówkowy, którego wzięcie nie wymaga od nas informowania banku o celu ich przeznaczenia.

Bank nie uwierzy nam na słowo i nie tylko musimy go poinformować na co pójdą pieniądze z kredytu, ale najpierw musimy pozbierać faktury i paragony, aby udowodnić, że wcześniej wpisany we wniosku cel został spełniony. Kredyt celowy, to właśnie taki produkt dlatego płacimy w nim mniejsze podatki i odsetki.

Dlaczego kredyt celowy jest tańszy

Kredyt celowy to produkt bardzo często dużo tańszy od tego gotówkowego. Musimy jednak poinformować bank o celu przeznaczenia pieniędzy z kredytu. Jednak to nie wszystko, bo na co wydaliśmy pieniądze musimy udowodnić. Poprzez zbieranie paragonów czy faktur, które udowodnią bankowi na co wydaliśmy pieniądze. Banki bardzo chętnie udzielają kredytów celowych, bo dzięki temu mają pewność, że pożyczone pieniądze zostały bardzo dobrze spożytkowane.

O kredyt celowy może starać się każdy, bo celów na jakie możemy go zaciągnąć jest bardzo dużo. Każdy powinien się w któryś z nich dopasować. Możemy go zaciągnąć na jakiekolwiek medyczne zabiegi takie jak operację czy zabiegi medycyny estetycznej. Możemy za pieniądze z kredytu celowego założyć na zęby aparat ortodontyczny lub zrobić remont domu. To wszystko z pewnością mieści się w celach jakie przewiduje kredyt celowy. Jednak wypełniając wniosek musimy dokładnie określić cel na jaki przeznaczymy pieniądze i przynajmniej 80% musimy przeznaczyć właśnie na cel podany we wniosku. Dzięki temu uzyskamy zdecydowanie lepsze warunki kredytowe, co jest bardzo ważne. Jeśli jednak nie wiemy na co bierzemy kredyt, to zdecydowanie lepiej poszukać najtańszych ofert kredytowych, które oferują kredyt gotówkowy, bo ten nie wymaga od nas informowania banku o celu jego przeznaczenia.

3 lipca 2019 admin , , ,